09.12.2021
Komerční sdělení
Celoskleněné stěny nabízí interiéru elegantní řešení, které dokáže citlivě a přitom s důvtipem rozdělit prostor na menší segmenty, přičemž mezi nimi zachová vizuální propojení.
Ve velkých prostorech bývá často řešen požadavek na vytvoření pohledového předělu, například mezi obývacím pokojem a kuchyní. Celoskleněné příčky nabízí pro tyto účely ideální řešení. Sklo je nejenže nadčasovým materiálem, který se hodí do jakéhokoliv stylu interiéru, ale navíc dokáže prostoru zachovat vzdušnost a průchod přirozeného denního světla.
Foto: JAP Future
„Řešení celoskleněných stěn a příček nabízí velkou variabilitu – mohou být ve variantě fixní příčky bez průchodu, nebo skleněné stěny s otočnými, posuvnými nebo kyvnými dveřmi, a to v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Součástí celé sestavy mohou být samozřejmě také fixní prvky – horní a boční světlíky,“ jmenuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových prvků, a dodává: „Dělicí systém celoskleněných příček JAP nabízí pro snazší výběr deset typizovaných řešení, které se v praxi používají nejvíce.“
Sklo jako bezpečný materiál
Celoskleněné stěny se vyrábí z kaleného skla o tloušťce 8, 10 nebo 12 mm. „Bezpečnost interiérovému sklu zajišťuje technologie zvaná kalení. Ta spočívá v zahřátí skla na teplotu vyšší než 600 °C a jeho následném prudkém ochlazení. Takto upravené sklo spadá díky nově nabytým pevnostním vlastnostem do kategorie bezpečnostních skel,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.
Foto: JAP Future
Po tomto procesu již nelze sklo mechanicky opracovávat, proto je důležité opravdu přesné zaměření prostoru.
Čiré, tónované i dekorované
Sklo nabízí široké varianty vzhledového provedení. Celoskleněné stěny tak nemusí být pouze z čirého skla, které zachovává dokonalou propustnost světla i průhlednost, volit lze také sklo tónované tzv. planibel, či mléčné sklo satináto se sníženou průhledností.
Foto: JAP Future
O originální dekoraci v interiéru se pak postará sklo s pískovaným dekorem, které vzniká metodou otryskání skleněné plochy v určeném motivu proudem speciálního jemného písku, nebo Grafosklo, do kterého lze zalaminovat zcela libovolný grafický motiv či fotografii.