29.01.2020
připravila: Libuše Lhotská
Sprchy a sprchové systémy získávají v koupelnách stále větší oblibu. Důvodem je nejen rychlejší způsob očisty těla, ale i relaxační efekt, který byl donedávna připisován hlavně vanám.
Sofistikované sprchové hlavice disponují různými režimy, které kromě příjemného dešťového proudu poskytují například tok s efektem vodopádu, masážní monoproud nebo jsou vybaveny tryskami zaměřenými na určité partie těla.
Foto: archiv redakce
Komfort versus úspora
Zejména u sprch s relaxačními režimy je třeba vybírat úsporné typy. Řešení nabízejí systémy, které dokážou díky provzdušnění imitovat hustý proud vody, aniž by se pocitově snížil komfort sprchování nebo oplachování mýdlové pěny. Různé sprchové režimy již běžně poskytují i ruční sprchové hlavice.
Foto: archiv redakce
Efektivní mrholení
Ultra jemné sprchování v podobě tisíců mikrokapiček poskytuje sprchový režim PowderRain, který u svých nových sprch nabízí značka Hansgrohe. Přestože je proud vody velmi jemný, zajistí dokonalý oplach těla a zároveň prohloubí relaxaci.
Foto: archiv redakce
Baterie: umyvadlové
Umyvadlová baterie patří v domácnosti mezi nejpoužívanější předměty. Proto by měla být ergonomická a také úsporná. Důležitou roli však hraje i vzhled. Nevšední baterie totiž dokáže povýšit i obyčejné umyvadlo na zajímavý objekt. Na výběr jsou typy určené k umístění na umyvadlo, na desku nebo na stěnu. V nabídce jsou i podlahové a výjimečné stropní modely.
Trendy povrchy
Původní lesklý chromový povrch baterií doplňují nyní rozmanité matné, kartáčované, gravírované, patinované či jinak opracované povrchy zhotovené ze směsi různých kovů. Hitem posledních let jsou barevné lakované baterie, trendem letošního roku je černá.
Foto: archiv redakce
Ovládání
Podle typu ovládání se baterie rozlišují na pákové, kohoutkové, joystickové nebo elektronické bezdotykové, které se využívají hlavně ve veřejném sektoru. Mezi nejpoužívanější patří pákové typy, renesanci však zažívají i klasické kohoutkové typy ve tvaru jednoduchého kříže. Nevýhodou tohoto řešení ale je, že na rozdíl od páky vyžaduje ovládání oběma rukama.
Foto: archiv redakce