10.08.2020
připravila: Veronika Motyčková
S majiteli české pobočky francouzské firmy Ligne Roset, jejíž portfolio je plné veleúspěšných ikon, jsme se zaměřili na zajímavý trend posledních let, a to na rostoucí oblibu použití solitérního nábytku v komerčních objektech.
Na vybavení komerčních prostor jsou v posledních letech kladeny zcela jiné nároky. Vybavením luxusním solitérním nábytkem se stává přirozenou součástí „zdravého“ pracovního prostředí. Čím to je?
Martin Klimpl: Ano, máte pravdu. Pojetí pracovního prostředí a s tím související vybavení interiéru se mění. Je viditelná snaha pracovní prostory co nejvíce zpříjemnit a zkultivovat. Opouští se od klasického konceptu pojetí kancelářských ploch. Jejich uživatelé více dbají na vytváření společných prostor, kombinování tzv. open space a oddělených kanceláří, mění se vzhled zasedacích a přijímacích místností.
Foto: archiv redakceSvé uplatnění tak nacházejí i v kancelářském prostředí solitérní designové kusy nábytku a příjemné sedací soupravy, můžeme vidět vytváření příjemných zákoutí i třeba s využitím venkovního terasového nábytku. Tento trend zachytili i světoví výrobci. A samozřejmě i současná kolekce Ligne Roset tomu odpovídá.
Jak přínosný může být solitérní nábytek v pracovním prostředí?
Martin Klimpl: Solitérní nábytek poskytuje právě tu pohodu, laskavost a funkčnost. Dokáže odbourat sterilitu a uniformnost pracovního prostředí. Cílem zaměstnavatelů je vytvářet na pracovišti příjemné klima, které bude jejich zaměstnance motivovat. Využití designově pojatého solitérního kusu nábytku je zároveň výrazem vkusu, jedinečnosti a může být i jistým signálem návštěvníkům či třeba klientům, kteří do prostoru vstupují, o osobnosti zaměstnavatele.
Jsou nějaká kritéria, která se liší pro takový typ nábytku pro veřejný sektor?
Monika Klimplová: Zátěž, kterou musí povrch nábytku snést v kanceláři, je rozhodně vyšší než v domácnosti. Také materiály a barevnost podléhají odlišným kritériím. V otázce barevnosti může oproti soukromým interiérům fungovat opačný efekt. V případě veřejných prostor je šance být odvážnější, jít do barevných odstínů, které by se v domácnosti neuplatnily či by byla obava je použít.Foto: archiv redakce
Jaký kousek z nabídky Ligne Roset by rozhodně neměl chybět nejen u vás v kanceláři, ale také v kancelářích našich čtenářek a čtenářů?
Monika Klimplová: Ze současné kolekce mě jako první napadla pohovka Ploum z pera designérů Ronana a Erwana Bouroulleců, která je příjemného organického tvaru a má „dar“ zútulnit a vyšperkovat jakýkoli prostor. Je dodávána ve více rozměrech a materiálových i barevných provedeních přesně podle filozofie této tradiční firmy, jejíž nábytek je obvyklý a velmi oblíbený i v extrémně zatížených interiérech, a to z toho důvodu, že je schopna udržovat výrobky jako nové, a to prostřednictvím výměny jednotlivých komponent i po mnoha letech.
Foto: archiv redakce
Bohatá škála produktů, která rezonuje napříč generacemi, to je značka Ligne Roset.
MONIKA a MARTIN KLIMPLOVI
majitelé české pobočky LIGNE ROSET
Manželé Klimplovi byli jedni z prvních zákazníků francouzského high-endového nábytku Ligne Roset v Čechách. Jejich vztah nejen k výrobkům, ale především ke značce samotné přerostl v „pracovní poměr“. Kromě právní a konzultační praxe, které se profesně věnují celý život, se před několika lety rozhodli převzít franšízu a na českém trhu ji dále rozvíjet. Nábytek této značky je osobně provází celoživotně nejen jejich bydlením, ale také v prostředí jejich kanceláří.
KONTAKT: WWW.LIGNE-ROSET.COM