25.10.2023
připravila: Nikol Pavlíčková
Praha stověžatá rozhodně skrývá několik tajemství. Jestliže se rozhodnete je hledat, pak jste tady na správném místem. O tom, že minimálně nějaká z nich objevíte, není už teď pochyb. K jedněm z mnoha tajemných krás našeho hlavního města rozhodně patří neopakovatelné výhledy. Vidět všechny ty červené střechy tyčící se jedna vedle druhé je nezapomenutelný zážitek. Co když ale tuto výjimečnou příležitost máte na dosah každý den? Pak si dovolíme tvrdit, že váš život doma bude umocněný okamžiky s vysoce přidanou hodnotou. Své o tom ví mladý pár, který nás pozval na tuhle návštěvu.
Naše rušná metropole nabízí neomezené možnosti. I proto většina Pražanů s radosti ocení, když se po dlouhém dni z práce může vrátit domů. Do svého útočiště, kde se cítí dobře, tak trochu odtrženi od každodenní reality a v bezpečí, zároveň ale stále blízko svému městu. A přesně tak by se dala v krátkosti shrnout realizace interiéru v novostavbě s orientací k Pražskému hradu. Díky této pozici a výhledu byl projekt charakteristický velkým množstvím oken a skleněných stěn. Ty poskytují prostoru nejen úžasné světlo, ale také prostorovou otevřenost. Při navrhování interiéru byla respektována původní dispozice bytu. Interiérová designérka Silvia Hlavová ze společnosti Poggenpohl Czech dokonale vyšla vstříc původnímu návrhu, který svým přístupem povýšila ještě o několik úrovní.
Foto: Tomáš Hercog
Detail v souvislostech
Mladý pár, který v bytě žije, si přál vytvořit příjemný prostor k oddychu. Snili o tom, že si budou moci po práci vychutnávat oblíbené drinky s uhrančivým výhledem na Prahu. Chtějí si užívat společné chvíle strávené doma a být obklopeni nejen vlastní přítomností, ale také věcmi, které lahodí jejich „designovému“ oku. Každý prvek v interiéru měl dávat smysl a vše, co bylo do návrhu zakomponováno, na sebe muselo nějakým způsobem navazovat. Barevnost interiéru je tudíž napříč místnostmi jednotná. Monochromatické tóny béžové a hnědé s jemnými barevnými akcenty tvoří elegantní atmosféru během dne i při večerním osvětlením. Světla v celém bytě jsou od společnosti Occhio. A jsou nainstalována tak, aby navozovala a sjednocovala atmosféru ve všech místnostech. K dotvoření celkové útulné a domácí atmosféry byl vybrán elektrický krb s efektem a zvukem ohně.
Foto: Tomáš Hercog
Kvalita na prvním místě
V celkovém návrhu byl kladen důraz na kvalitní materiály a ověřené značky jako Poggenpohl či Schmalenbach Design. Kuchyň Poggenpohl je v provedení matný lak Pebble Grey s kvarcitovou deskou Taj Mahal. „Moc mě těší, že mohu navrhovat pod značkou Poggenpohl, což jsou jedny z nejlepších kuchyní s bohatou historií a renomovaným jménem ve světě. To, co vzniká pod mýma rukama, jsou kuchyně, interiéry vysoké kvality z materiálů, které odolávají zubu času, jsou elegantní a nadčasové,“ říká k realizaci designérka Silvia Hlavová. Zajímavým prvkem v kuchyni je bar, který je součástí kuchyňské sestavy, a to formou tak zvaných pocket doors. Bar je tak schován za dveřmi, které se otvírají do zabudovaných kapes, a není vidět, pokud majitel nechce. Efektivní záležitost, která bude bavit každého, kdo si rád užívá chvilky se sklenkou v ruce, ale zároveň si nepřeje mít nikde v prostoru vyskládané lahve s alkoholem.
Foto: Tomáš Hercog
Nenucené propojení
Ložnice, obývací pokoj a chodba Schmalenbach v provedení dýha kouřový dub a primeboard sand grey mezi sebou vedou přívětivý dialog i přes to, že nejsou v bezprostředním kontaktu. Ostatní zařízení v bytě bylo také vybíráno v souladu s celkovým designem interiéru. Ložnici pak dominuje solitérní křeslo Gaia z dílny KFF Design. To bylo navrženo ve spolupráci s designérkou Monicou Armani. Dále byli osloveni prémioví dodavatelé jako Leolux nebo Saffron. V celém bytě můžeme spatřit zrcadla značky Lugi. Ta mají za cíl podtrhnout konečný design a také opticky zvětšit a změkčit prostor.
Foto: Tomáš Hercog
MgA. Silvia Hlavová
Odborný prodejce a designér
Jejím zaměřením se staly především soukromé interiéry. Od začátku především kuchyně, které považuje za srdce domu. Člověk v nich tráví čas každý den, připravuje dobroty a sdílí chvíle se svými blízkými. O tom, že kuchyně značky Poggenpohl patří k naprosté špičce svědčí i fakt, že značka minulý rok oslavila 130 let. Jedná se o jednu z nejstarších a nejluxusnějších kuchyňských značek na světě. Poggenpohl stále udává trendy. Její inovativní postupy jako například bezúchytková kuchyň, kterou vyvinuli v 70. letech minulého století (1962) a přejali ji všechny ostatní kuchyňské značky za své byla velmi revoluční záležitostí.
Foto: Tomáš Hercog