20.07.2020
připravila: Veronika Motyčková
Prioritou nebyla velikost kuchyně, ale nejvyšší ergonomické standardy. Architekt navrhnul koncepci zcela uzavíratelné, utajené kuchyňské linky s ostrůvkem, který je díky luxusně zvoleným materiálům a provedení hodnotným solitérem.
Cílem architekta Filipa Hejzlara bylo maximální potlačení všech dveří v interiéru, kterých bylo podle původního návrhu a s ohledem na velikost bytu netradičně více. Důvtipně je schoval do obkladu stěn teakovou dýhou, dubovou dýhou a velkoformátovou keramikou.
Foto: Lukáš Hausenblas
Tyto tři materiály se prolínají napříč interiérem a jsou stěžejní také v koncepci kuchyně, která je součástí obytného prostoru. Všechny spotřebiče lze uzavřít za dvířka skříněk. Díky tomuto kroku technické vybavení kuchyně nenarušuje atmosféru hlavní obytné místnosti.
NENÍ NA OKRASU
Ačkoli se jedná o esteticky vydařenou kuchyňskou koncepci, neslouží a priori na okrasu. Jde o kuchyň, ve které to „žije“, ve které se vaří. Paní domu měla ucelenou představu o vybavení. Kuchyň je technologicky vyšperkována spotřebiči nejvyšší kvality, a to včetně nestandardních možností jako například japonský typ grilu teppanyaki, který je společně s varnou deskou umístěn na kuchyňském ostrůvku z pravého kamene. Jednou z dalších dekorativních vychytávek je skvostně podsvícené mosazné zrcadlo vystupující z utajeného skříňového systému.
Foto: Lukáš Hausenblas
Oříškem této realizace, se kterým si musel architekt Filip Hejzlar poradit, byla instalace velkoplošných, finančně nákladných materiálů. Díky týmu řemeslníků, kteří umějí pracovat i s méně obvyklými a drahými materiály, a také díky vlastní truhlářské dílně, která je součástí ateliéru de.fakto, byl schopen odladit a odkontrolovat miniaturní nuance a detaily.
KONTAKT: WWW.DEFAKTO.CZ