01.07.2024
Komerční sdělení
Pokud jste si pořídili novou matraci za nemalé peníze, určitě přemýšlíte nad tím, jak o ni pečovat, aby vám co nejdéle vydržela. Kromě pravidelného vysávání vysavačem vsaďte na chrániče matrace, které dokáží zachytit pot a další nečistoty.
O co se jedná?
Chránič na matrace je na trhu k dostání v různých provedeních. Může mít podobu prošívané podložky, která je vybavena postranními gumovými úchyty, jimiž se připevňuje k matraci. Další možností je chránič celokrycí, který obejme matraci celou jako prostěradlo. Voděodolný chránič matrace má navíc ještě tu výhodu, že díky speciální vrstvě z PVC nepropustí žádnou tekutinu, jež by se následně vsákla do matrace a tím ji znečistila.
Proč používat chránič matrace?
Chránič v prvé řadě zabraňuje znečištění a opotřebení matrace. Vytváří vlastně vrstvu mezi matrací a prostěradlem. Jeho největší výhodou je, že ho pohodlně vyperete v pračce stejně jako ostatní lůžkoviny na 60 °C, čímž ho dokonale dezinfikujete. Chránič matrace slouží též jako prevence proti roztočům. Tím pádem eliminuje vznik alergií, astmatu a atopického ekzému. Chránič matrace díky prošití vrstvy tvořené dutým vláknem dokáže změkčit lůžko, čímž dosáhnete komfortnějšího spánku.
Co je dobré ještě vědět?
Není žádným tajemstvím, že se o lůžko dělíme s koloniemi roztočů, jež se živí odumřelými kožními buňkami. Studie říkají, že během noci z našeho těla odpadne až 1,5 g lupů a zmiňovaných kožních buněk. K tomu během spánku vypotíme skoro 1,5 litru tekutiny. To je doslova živnou půdou pro nejrůznějších bakterie a roztoče milující vlhko a teplo. Na základě těchto faktů není příliš příjemná představa, v jakém hygienickém stavu je matrace po několika letech používání. Chrániče matrací proto mají svou nezpochybnitelnou a užitečnou funkci.